Paprasti, pagrįsti faktai. Bet jeigu juos išsakyti garsiai, pusė suaugusių planetos žmonių pradės juoktis iš jūsų. Nes kur tai matyta kad…. Bet paskui ateina supratimas, kad nėra jokio melo ar manipuliacijų. Tiesiog įdomūs faktai.
Kiekvienais metais karvės užmuša daugiau žmonių žemėje, nei visi rikliai bendrai.
Tai kad viena rūšis yra grobuoniška, o kita ne kelia tik nepasitikėjimą. Tačiau štai skaičiai : nuo susidūrimo su karvėmis kas met miršta 4 žmonės. O po susidūrimo su rykliais miršta ne daugiau nei 1 žmogus per metus.
Everesto aukštis turi apvalų skaičių ir jis „padidėjo”.
Britų mokslininkai, pirmieji išmatavę kalno aukštį, gavo tiksliai 29 000 pėdų (8839 m). Patikrino iš naujo, bet viskas teisingai, bet mokslininkai pagalvojo, kad niekas nepatikės tokiu sutapimu ir pridėjo pora pėdų. Ir tik šiais laikais, pasitelkiant naujus matavimo metodus, buvo nustatyta, kad tikrasis Everesto aukštis yra 29 035 pėdos (8848 m).
Žiebtuvėlis buvo sukurtas ankščiau nei degtukai.
Degtukai yra šių laiku išradimas, tokie paprasti jie buvo nežinomi tūkstantmečiais žmonėms. Žiebtuvėlis taipogi. Bet 1824 metais Johanas Wolfgangas Döbereineris suprojektavo dujų žiebtuvėlio prototipą, kuris veikė labai gerai. Optimali degtukų sieros galvų bus sugalvota po kelerių metų.
Per pastarąjį pusamžį žmonių populiacija padvigubėjo.
Sausa statistika: 1960 m. Buvo 3 milijardai žmonių. O 2010 m. Jau buvo daugiau nei 7 mlrd.
Karštas ir šaltas vanduo turi skirtingą čiurlenimo garsą.
Viskas dėl fizinių savybių, kurios kinta kaitinant – skystis keičia klampos koeficientą. Dėl šios priežasties sąveika su aplinka vyksta skirtingai, o tai turi įtakos liejamo vandens garso pasikeitimui.
Pirmieji indai atsirado ankščiau nei mėlynakiai žmonės.
Patikimai žinoma, kad „mėlynakių“ genas buvo išskirtas maždaug prieš 10 000 metų. Nuo to laiko pradėjo gimti žmonės su grynomis mėlynomis akimis. Tačiau Kinijoje aptikti primityvūs indai iš molio (indų šukės) yra 20 000 metų senumo.
Vienas kamuolinis debesis gali sverti iki pusė milijono kilogramų.
Nesvarus debesis danguje iš tikrųjų yra labai sunkus dėl jame esančio koncentruoto vandens. Mokslininkų vertinimu, vidutiniame debesyje viename kubiniame kilometre gali būti 458 tonos skysčio
Povų patelių nėra
Istorinis ir biologinis smalsumas – mes esame įpratę atskirti povo pateles į atskiras rūšis. Ir jo vardas yra ypatingas „pava“. O ne povė.
Paklaida skaičiuojant Kinijos gyventojus yra didesnė nei visų Australijos gyventojų
Kinai pasipiktino savo pareigūnais, ir prašo, kad skaičiuojant Kinijos gyventojus jie tilptų į paklaidą 2 procentų. Jei atsižvelgsime į Kinijos gyventojų skaičių 1,378 milijardų žmonių, tai 2% bus 27,57 milijono žmonių, o Australijoje iš viso gyvena 24 milijonai žmonių.
Ketvirtadalis visų žmogaus kaulų yra ant kojų.
Žmogaus kūne yra 206 kaulai, kiekvienoje kojoje yra 28 kaulai, o tai reiškia pas 56 kaulai ant abiejų kojų. Tai sudaro 27% visų kaulų – daugiau nei ketvirtadalis!
Krakatau ugnikalnio išsiveržimo garsas girdėtas daugiau nei 500 km
1883 m. Jau buvo nemažai mokslininkų, turinčių gerą įrangą, įskaitant Indoneziją. Todėl išsiveržimo detalės buvo dokumentuojamos labai gerai. Pavyzdžiui, yra žinoma, kad triukšmas buvo girdimas penkių šimtų kilometrų atstumu, o išsiveržimo metu žuvo 36 417 žmonių.
Žemės rykliai yra senesni už medžius
Tyrinėdami fosilijas, mokslininkai padarė išvadą, kad medžiai atsirado tik devono epochoje, prieš 419 milijonus metų. Tačiau ryklių palaikai gali būti randami milijoną metų anksčiau.
Charlie Chaplinas ir reperis 50 Cent gyveno tuo pačiu metu
Jie „neegzistavo vienu laikmečiu“, bet gyveno – puikus komikas mirė 1977 m. Gruodžio 25 d., Kai būsimam reperiui jau buvo daugiau nei 2 metai
Anglijos dydis mažesnis už Mičiganą
Viskas priklauso kaip skaičiuosite. Jeigu skaičiuosite visą teritoriją ir vandenys, tai Mičiganas bus didesnis. 250 493 kv. Km, palyginti su 242 495 JK, bet matuojant tik sausumos plotą JK bus didesnė.