Gerumas

IŠGYVENIMO KLAUSIMAS

Prieš daugelį metą tuometinis Amerikos prezidentas Džordžas H. Bushas pabrėžė bendruomenės savanorią vertę ir pavadino juos „tūkstančiais tautos švieselią“. Jo palyginimas ir didelis iššūkis sulaukė reikšmingo žiniasklaidos dėmesio. Tas iššūkis pagimdė ne pelno organizaciją „Points of Light Foundation“ (angį. k. light – šviesa. Vert. past.), kuri iki šiol jungia visus šalies savanorius.

Gerumas nėra politikos klausimas. Tai žmogiškojo išgyvenimo klausimas. Šiame nedraugiškame pasaulyje mes galiausiai sunaikinsime vienas kitą. Jeigu nebus gerą darbą, pasaulis kiekvienam iš mūsų taps tamsiu kalėjimu, kur būsime vieniši. Darydami gera, galime padėti vienas kitam išgyventi.

Šiame nedraugiškame pasaulyje mes galiausiai sunaikinsime vienas kitą.

JUNGTINĖS GERUMO PASTANGOS

Visi žinome pasakojimus apie grupes žmonių, kurie susibūrė tam, kad parodytų meilę kitiems. Televizijos laidos Extreme Makeover: Home Edition populiarumas rodo, kad žmones žavi geri poelgiai. Daugybė žmonių man sakė, kad žiūrėdami šią laidą negali sulaikyti džiaugsmo ašarų dėl tų šeimų, kurioms padeda Ty Penningtonas ir jo komanda.

Mes turime galimybių pasiūlyti įvairiausią nemokamą pagalbą ten, kur esame. Tarkime, kasmet Longvju miestas Vašingtono valstijoje rengia Tarno savaitę. Miesto bažnyčios ir bažnytinės organizacijos sukviečia civilines organizacijas ir klausia: „Kuo galime jums pasitarnauti?“ Visą savaitę šimtai savanorių paaukoja dalį savo laiko, kad padėtų nudirbti įvairiausius darbus, pradedant golfo mokyklos tvoros nudažymu, bylų sutvarkymu miesto rotušėje ir baigiant miesto parkų mulčiavimu. Toje veikloje dalyvauja įvairaus amžiaus ir išsilavinimo miesto gyventojai. Už pagalbą jie nieko neprašo mainais.

Tokie gerumo poelgiai parodo tikrąją meilę. Pasaulinės katastrofos, kaip antai, teroristų atakos, uraganas Katrina, cunamiai Indijos vandenyne ir AIDS epidemija Afrikoje, dažnai taip pat sukelia gausias jungtines gerumo pastangas. Paklauskite bet kurio gelbėtojo ar savanorio, ir jis atsakys: „Jaučiuosi privilegijuotas padėdamas žmogui nelaimėje.“

Parašykite komentarą